KMR

Mos i humbisni këto…plazhet më të bukura të botës


               Publikuar në : 15:42 - 25/07/18 |
mapo.al

Elementët që e bëjnë një plazh gati perfekt janë të ndryshëm për secilin nga ne.


Për disa është rëra e ëmbël dhe ujërat e kristalta, ndërsa të tjerë preferojnë ndërthurjen e bukurive të ndryshme natyrore në një vend të vetëm.

Plazhet që do të shihni më poshtë konsiderohen si disa prej më të bukurve në botë dhe duhet patjetër të jenë në listën tuaj të udhëtimeve.

Plazhet Koh Nang Yuan, Tajlande

Praia de João de Arens, Portugali

Kreta
Qipro

Plazhi i Pai Plong

Kosta Rika

Cala Conta, ne perendim te Ibizzs

Almeria ne Spanje

Tajlandë
Indonesi

Plazhi i delfineve, Izrael

Mauritius

Formenteras, Spanje

Canto në Republiken Domenikane

Sardenja, Itali

Plazhi Diani, Kenia

Plazhi Manda, Kenia

Ishujt Whitsunday, Australi

Cornwall, Angli


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas