Kryesore

Mos i humbisni këto foto…/ Si Mohamed Salah solli të pamundurën, bashkoi Egjiptin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:06 - 15/06/18 |
mapo.al

Mohamed Salah, sulmuesi i Liverpool-it që në Kampionatin Botëror të Futbollit “Rusi 2018”, përfaqëson vendin e tij Egjiptin, raportohet se është kthyer në gjendjen e tij të mëparshme fizike dhe është gati për të luajtur që në ndeshjen e parë kundër Uruguajit.


Egjipt-Uruguai pritet të luhet sot në orën 14:00. Futbollisti Salah është shprehur se ndihet mirë dhe se synon të mos e humbasë këtë ndeshje. Ai feston sot edhe 26 vjetorin e lindjes.


Ndërkohë “The Guardian” i ka kushtuar një artikull të vecantë futbollistit egjiptian. Salah shihet nga vetë egjiptianët si symbol, si faraoni i Egjiptit Tutankhamun, apo si vetë piramidat.


Ai është krahasuar gjithashtu me emra të mëdhenj të futbollit si Cristiano Ronaldo and Lionel Messi.


The Guardian, krahas artikullit sjelle edhe disa foto pikante e shoqëruar me dixhiturën se si Mohamed Salah menaxhoi të pamundurën, të bashkonte Egjiptin.

<
>
1696 5296 5455 5558 5571 salah-egjypt 5760


Etiketa: , , ,

Pas