Dikur, Kryesore

Mos i humbisni këto foto: Fitorja mbi nazistët vjen me ngjyra

Këto imazhe të rralla vijnë tashmë me ngjyra për të përkujtuar 73-vjetorin e fitores mbi nazizmin.

Kudo, nga Rusia, në Britani e Francë shihen skenat e gëzimit dhe të lehtësimit pas atij tmerri të kaluar.Fotot janë kolorizuar nga Royston Leonard.

55-vjeçari nga Uellsi thotë se ka shpenzuar deri në katër orë për çdo foto.

Dorëzimi pa kushte i gjermanëve u miratua më 7 maj 1945.

Një ditë më pas, të gjithë forcat gjermane u urdhëruan të ndërpresin operacionet.

<
>
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas