Kryesore

Mos e humbisni… Ja ushqimet që mund të shërojnë diabetin…


               Publikuar në : 19:20 - 12/09/18 |
mapo.al

Zgjedhja e ushqimeve të shëndetshme për ata që kanë diabetin e tipit 2 është tejet e rëndësishme për të mbajtur në kontroll këtë sëmundje.


Por ka edhe ushqime të cilat jo vetëm që e mbajnë në kontroll diabetin, por edhe e përmisojnë atë.

Hulumtuesit kanë identifikuar disa ushqime kyçe që duket se e përmisojnë gjendjen e njerëzve me diabet dhe ndoshta ulin rrezikun.

<
>
auto_Portokalli1536679508 auto_Cokollata_e_zeze1536679508 auto_Vaji_i_ullirit1536679508 auto_Perimet_e_gjelberta1536679507 auto_Lajthite_dhe_gjalpi_i_kikirikut1536679507 auto_Kanella1536679506 auto_Boronica1536679509


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas