Media

Moderatorja sulmon Alketën: “Na trullose”
               Publikuar në : 18:27 - 18/09/18 |
mapo.al

Mbrëmjen e kaluar startoi edicioni i 5-të i spektaklit të kërcimit “Dance With Me”. Nata e parë u shoqëruaa me surpriza dhe spektakël, por nuk munguan as kritikat. Kësaj rradhe kritika ishte për moderatoren Alketa Vjesiu, nga kolegia e saj Eva Idrizllari.


Ajo, me anë të një statusi në “Facebook” është shprehur se ishte kurioze të ndiqte programin, por e ndërroi kanalin për shkak se e tmerroi stili i prezantimit të Alketës. Sipas Evës, mënyra e saj e të folurit me ritëm të ngutshëm është shumë stresuese.

Postimi i plotë i Eva Idrizllarit: U bera kurioze per te pare programin “Dance With Me”, por e nderrova menjehere kanalin pasi me tmerroi stili i prezantimit te Alketes.

Uhhhhh. Po pse mi e dashur artikulon me shpejtesi marramendese, aq sa te trullos trurin kur te degjon?!

Une kam simpati per Alketen si nje figure televizive, por menyra e saj e te folurit me kaq ritem te ngutshem eshte vertet stresuese.

Prezantimi i nje spektakli kerkon vertet dinamizem dhe entuziasem, por kjo nuk do te thote qe prezantuesja t’i nxjerre me super shpejtesi fjalet, por t’u jape frymemarrjen e duhur.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Znj apo zonjushe Eva, to ke Jo vetem te drejte te kritikosh llapaqenen vejsiu, por une mendoj se ti, dhe Jo vetem,duhet te mos pranoni te shkoni atje Ku ajo derdellis si e mare, eshte teper e neveriteshme per te gjithe, personalisht kurre, kurre, nuk do ta degjoj kete gramafon te prishur dhe kam neveri po ta shikoj pa dashje ,me prish diten kjo gabele falling.

    Përgjigju ↓
  2. Po kete gabelen qe te trullos me llafe si makine elektronike , kush e degjon ,I shkon dita ters.nuk mind ta besoj kush I jep te drejten kesaj llapaqeneje te drejtoje emisione.!!!!!!!!!!!!! Urejtje deri ne ekstrem per kete debile te shpelare.

    Përgjigju ↓
Pas