Dikur

Misteret e Shqipërisë komuniste që tërhiqnin turistët e huaj në diktaturë
               Publikuar në : 20:28 - 21/08/18 |
mapo.al

Në kohën e regjimit komunist, turizmi nuk konsiderohej degë prioritare e ekonomisë.


Pavarësisht kësaj nuk kanë munguar turistët e huaj.

Në vitet ’50 do të krijohej ndërmarrja shtetërore e turizmit e cila do të organizonte pritjen e turistëve dhe do t’i shoqëronte në disa destinacione.

Më poshtë do të njiheni me disa poza të rralla të turistëve që vinin kryesisht nga vende komuniste me të cilat vendi ynë kishte shkëmbime politike dhe ekonomike.

 

<
>
Albania. Tirana. TIRANA: the great mosque / Skanderberg square today is a national museum under the communist regime / place skanderberg La grande mosquée de Tirana , musée national. sous le regime communiste / L1920 / P104178
12-34 22752566_10214399438160628_1107453746_n-1 2847010810_aecee5170c_o 2849054856_e62b5c4e0a_b alb-bunkers albturist-1-300x168_1488443966-4750238 auto_11028021_10200187436925350_8465891914506703153_n1424961110 auto_sazani1500935725 auto_shqiperia1444939424 dures-2-300x283_1488443974-6139370 durres-1-300x277_1488443983-5828083 hotel-adriatik-765x383 komunizem-5 komunizem-6 komunizem-10 komunizem-11 komunizem-20 komunizem-21 parullat-ne-komunizem-ilustruese_1

 

 


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas