Kronika

Ministria e Drejtësisë: E vërteta e vdekjes së 35-vjeçarit të burgosur

               Publikuar në : 20:42 - 09/09/18 |
mapo.al

Një 35-vjeçar i dënuar me burg ka ndërruar jetë një ditë parë.


Shtetasi me inicialet E.Y, banues në Cërrik, por që vuante dënimin në IEVP Fushë-Krujë, është gjetur i pajetë ditën e djeshme.

Nga hetimet paraprake, dyshohet se vdekja ka ardhur nga shkaqe natyrale, ndërsa materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës Shkallës së Parë Tiranë.

Ndërkohë ka reaguar edhe Ministria e Drejtksisë, e cila përmes një deklarata shprehet se “në renimacionin e QSUT “Nënë Tereza” ka ndërruar jetë shtetasi Ervis
Thoma Tako, 35 vjeç, lindur e banues në Cërrik, me masë sigurimi “mjekim i detyruar”, i
ndaluar për veprën penale të vjedhjes. Në datë 04.09.2018 ky shtetas është dërguar nga IEVP Krujë në QSUT “Nënë Tereza” dhe në datë 07.09.2018 është regjistruar në repartin e reanimacionit. Sipas kartelës mjekësore ky shtetas vuante nga një sëmundje e pashërueshme”.

Sipas njoftimit të Ministrisë thuhet se ai gjithashtu ka vuajtur edhe nga sëmundje të shëndetit mendor dhe kurohej me ilaçe për shëndetin mendor.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas