Politika

Ministri i Jashtëm gjerman feston ditëlindjen në Tiranë, surpriza e homologut Bushati
               Publikuar në : 13:28 - 19/09/18 |
mapo.al

Ministrin e Jashtëm gjerman Heiko Maas e gjeti ditëlindja e tij e 52-të në vizitën zyrtare në Tiranë. Vetë homologu i tij, Ditmir Bushati në një postim në Instagram na zbulon dhe suprizën që iu bë Maas nga ai dhe stafi i Ministrisë së Jashtme shqiptare.


Mjaft i surprizuar duket Maas ku sapo del nga takimi me Bushatin, për të shkuar drejt sallës së konferencës, të gjithë i uronin ditëlindjen. Torta e ditëlindjes e gjen të papërgatitur Maas, mjaft i kënaqur për suprizën.

Por nuk munguan as batutat. “Ta bëjmë dhe njëherë këtë në konferencën për shtyp”, ka thënë ministri gjerman, mjaft i lumtur teksa i fryn dhe qiriut të tortës.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas