Aktualitet

Milionat e eurove në Durrës, flet gjyshi i të arrestuarit: Ai shoqëronte shoferin
               Publikuar në : 08:58 - 25/06/18 |
mapo.al

Policia e Durrësit po zhvillon hetime intensive pas kapjes së sasisë së madhe të parave cash në portin e këtij qyteti në dy automjete “Toyota” që ishin ngarkuar në një kamion dhe ishin nisur me traget nga Ankona.


Janë disa persona të shoqëruar, ndërsa një prej tyre është edhe i riu Klevis Lika, djali i pronarit të kamionit.

Gazetarja Klodjana Haxhiaj ka mundur të zhvillojë një bisedë me gjyshin e Klevisit, i cili ndodhej në port duke sjellë detaje të reja për “bw”.

Gjyshi thotë se nipi i tij kishte 3-4 muaj që merrej me transportin e makinave dhe se djemtë e tij kanë një servis automjetesh.

U erdhën në shtëpi policia?
Po, po e kanë bërë shtëpinë…(bën gjest me dorë)

Në çfarë ore?
Nuk e mbaj mend orën.

Sa kohë ka që merret nipi juaj?
Kishte në 3-4 muaj. Punonte si shoqëruesi i shoferit të kamionit. Është kalama, është 19 vjeç.

Ku i kishte marrë makinat?
Nuk di gjë. Nuk ka folur me të.

Ku i ka prindërit?
Në Tiranë. Kanë një servis makinash çunat. E ëma është në shtëpi.

Po më herët me çfarë është marrë?
Ka qenë në shkollë.

I kujt është kamioni?
Shihni dokumentet.

Çfarë i tha policia?
Kontroll e asgjë tjetër. Nuk gjetën asgjë


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas