fbpx

Sport

Milan-Juve/ Publikohen formacionet zyrtare, por Bonucci…

               Publikuar në : 20:27 - 11/11/18 |
mapo.al

Luhet në “San Siro” kryendeshja e javës së 12 të Serisë A: Milan-Juve.


Trajnerët kanë zgjedhur lojtarët me të cilët do të zbresin në fushë në këtë ndeshje dhe bie në sy që Bonucci nuk do të jetë titullar te bardhezinjtë, duke shpëtuar kështu nga vërshëllimat e San Siros.Ja formacionet:
Milan (4-4-2) – Donnarumma; Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Suso, Kessie, Bakayoko, Calhanoglu; Castillejo, Higuain. Stol: Reina, Donnarumma, Calabria, Mauri, Borini, Bertolacci, Montolivo, Simic, Cutrone, Halilovic, Laxalt, Bellanova. Trajner: Gattuso.


Juventus (4-3-3) – Szczesny; Cancelo, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Bentancur, Pjanic, Khedira; Dybala, Mandzukic, Cristiano Ronaldo. Stol: Pinsoglio, Perin, De Sciglio, Khedira, Douglas Costa, Barzagli, Kean, Bonucci, Rugani, Bernardeschi. Trajner: Allegri.


Etiketa: , , ,

Pas