Bota

Meta telegram ngushëllimi homologut italian pas aksidentit dramatik

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 20:02 - 14/08/18 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut italian Mattarella pas aksidentit tragjik në qytetin e Gjenovas, ku mbi 30 persona kanë humbur jetën pas shembjes së një ure.


“I dashur President Mattarella,Jam shume i trishtuar nga humbja e jeteve si pasoje e ngjarjes tragjike ne qytetin e Genovas.


Ne keto momente te veshtira jam prane jush, prane popullit mik italian, qytetareve te Genovas dhe te gjitha familjeve te lenduara nga kjo fatkeqesi.

Ngushellimet e sinqerta dhe solidariteti im e i popullit shqiptar per familjet e viktimave dhe urimi i sinqerte per nje sherim te shpejte per te lenduarit e kesaj katastrofe”, shkruan Meta.


Etiketa: , , ,

Pas