Kryesore

Meta takon Netanyahun: Një marrëdhënie unike mes dy popujve               Publikuar në : 12:40 - 11/11/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar në Paris me kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu. Meta shprehet për mes një postimi në Facebook se mes dy vendeve ekziston një marrëdhënie unike.


“Kënaqesi të takohesha në Paris me Kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu. Një marrëdhënie unike mes popujve tanë në respekt e mirënjohje të historisë dhe të dëshirës për një marrëdhënie edhe më të ngushtë në të ardhmen. 🇦🇱🤝🇮🇱”- shkruan Meta.

Meta ndodhet në Paris me rastin e një ceremonie për 100 vjetorin e mbarimit të Luftës së Parë Botërore.

 


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas