Politika

Meta takon kryebashkiakun e Napolit: Një miqësi në shekuj

               Publikuar në : 16:30 - 14/09/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet në Napoli, ku ka zhvilluar një takim me kreun e kësaj bashkie Luigi de Magistris.


Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook, Meta thotë se miqësia me kryebashkiakaun e Napolit është një miqësi që nga koha e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, ndërsa e ftoi Luigi de Magistris të vizitojë Shqipërinë.

Statusi i plotë:

Kënaqësi të vizitoj Napolin dhe të takoj kryebashkiakun, Luigi de Magistris. Një miqësi në shekuj që nga koha e heroit tonë kombëtar Skënderbeu. Mirëpresim kryetarin de Magistris të vizitojë Shqipërinë.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas