Arkiva 2

Meta: Kosova dhe Serbia në BE pa prekur kufirin
               Publikuar në : 12:56 - 16/09/18 |
mapo.al

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dhënë një intervistë për gazetën  italiane “Il Messaggero”, ku ka folur ndër të tjera edhe për çështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.


Meta tha se  Kosova dhe Serbia duhet të konsolidojnë marrëdhëniet e të shkojnë bashkë drejt BE pa prekur çështjen e kufijve.

Meta foli dhe  për takimin e nesërm në Vatikan me Atin e Shenjtë ku shprehu falënderim për mbështetjen e dhënë ndaj Shqipërisë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas