KMR

Mësoje tani se kush janë dy pikat që do ju çojnë në qiellin e shtatë gjatë marrëdhënieve intime
               Publikuar në : 22:26 - 25/05/18 |
mapo.al

Nuk mund të prekni fundin e muskujve të komblikut drejtpërdrejt, por mund t’i aktivizoni.
Stimulimi: Blini toptha seksi. Lyeni një topth me lubrifikant, futeni brenda saj dhe shikoni se a mund ta mbajë. Shtojeni edhe të dytën kur të jetë e gatshme. Kjo është argëtuese dhe eksituese.


Pika A
Gjejeni: Përcillni anën frontale të vaginës derisa të arrini pothuajse te cerviksi i saj dhe mu aty do të gjeni pikën A. Kalojeni gishtin mbi këtë pjesë sikur dëshironi që diçka të fshini.
Stimulimi: Pas paralojës, vëni lubrifikant në gisht dhe prekeni pikën A. Shtrëngojeni me gisht atë vend dhe tërhiqeni nga vetja.

Pika O
Gjejeni: Rrotullojeni gishtin nga ana e kundërt e vaginës dhe shkoni pak më thellë derisa të gjeni një zonë të ngjashme me sfungjerin në anën e fundit të vagjinës së saj – aty është pika O e saj.
Stimulimi: Kur ta sillni deri te kulmi, provoni sikur të hidhni spirancën dhe tërhiqeni me teknikë njëkohësisht pikën O dhe pikën G.

Cerviksi (qafa e mitrës)
Gjejeni: Me penetrim të thellë mund të prekni me penis cerviksin e saj, përkatësisht grykën e mitrës së saj.

Stimulimi: Rreth ovulacionit, rrotullojeni përreth cerviksit të saj me ndihmën një gishti apo me dy gishta, ndërkaq njëherë kur ta bëni kontaktin e drejtpërdrejtë, butësisht rrëshqitni nëpër këtë regjion, duke krijuar presion të fortë, por edhe të butë, gjithnjë derisa të ndiejë kënaqësinë e thellë, pothuajse kënaqësinë e tërë trupit.


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas