Sport

Mesi: Karrierën do ta mbyll në Argjentinë


               Publikuar në : 16:28 - 12/01/12 |
mapo.al

Sulmuesi i Barcelonës, Lionel Mesi, ka thënë se ai ka dëshirë për të luajtur në Argjentinë para se heqë dorë nga futbolli i luajtur, duke shqetësuar kështu tifozët e Barcelonës për të ardhmen e tij në “Camp Nou”. “Në Europë unë dua të luaj vetëm për Barcelonën. Dua të qëndroj këtu përgjithmonë, sa më gjatë aq më mirë sepse po ndihem mirë dhe i dashur. Por, para se të largohem nga futbolli, dua të luaj në vendin tim, jam absolutisht i sigurt se dua të luaj në Argjentinë. Është një ëndërr të cilën dua ta bëj realitet”, tha Mesi.
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas