KMR

Meshkujt e preferojnë shumë pozicionin e qenit në seks. Por a e dini pse?
               Publikuar në : 22:08 - 18/09/18 |
mapo.al

Nuk është ndonjë sekret që meshkujve u pëlqen të bëjnë seks në pozitën e qenit. Por pse meshkujt e preferojnë aq shumë këtë pozitë kur edhe ajo e misionarit i bën të përjetojnë kënaqësi?


Epo, përgjigja është e thjeshtë: meshkujt e shohin si pozicionin e përsosur! Nëse jeni mashkull dhe dëshironi ta bëni një listë me të mirat dhe të këqijat e pozicionit të qenit, lista e dytë me shumë mundësi do të ishte boshe! Ky pozicion është i sigurt, është i kënaqshme, dhe ka shumë variacione. Por më e rëndësishmja, është pozicion i thjeshtë seksi!

Seksi është i komplikuar dhe jo gjithmonë i kënaqshëm. Ka djersitje, hungërima të çuditshme, frymëmarrje të rëndë, nyej të mpirë, pozicione të cilat nuk funksionojnë për dy partnerët, zëra të çuditshëm, etj. Por, pozicioni i qenit i largon të gjitha këto gjëra! Meshkujt e vlerësojnë tej mase këtë pozicion të seksit sepse nga pikëpamja e tyre, pamja është e mahnitshme, një peizazh i bukur i vitheve të femrës!

Gjithashtu pozicioni i qenit është i përshtatshëm për të gjitha format e penisit – qoftë i vogël apo i madh. Në fakt, pozicioni i qenit mundëson penetrim të thellë, madje edhe rekomandohet për meshkujt me penis më të vogël.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas