Kryesore

Meshkujt apo femrat, cilët e falin tradhëtinë?!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:15 - 12/09/18 |
mapo.al

Natyra e meshkujve dhe e femrave është e ndryshme dhe mendimet e tyre për situate të ndryshme bie në kundërshtim.


Tradhtia është një fenomen që përjetohet dhe përkufizohet ndryshe nga të dy palët. Ndryshimet që vihen re në këtë konceptim është se femrat e falin atë ndërsa meshkujt jo.


Femrat e falin tradhtinë pasi ato janë më realiste dhe arrrijnë të dallojnë se jo çdo gjë duhet të jetë bardh e zi. Ato mund edhe ta “kalojnë” tradhtinë me arsyetimin se nuk është fundi i botës.


Ndërsa egoja mashkullore, nuk e përballon dot faktin e të qenët i tradhtuar. Sipas sociologëve, meshkujt janë të predisponuar të jenë më territorial, sa i përket partnereve të tyre./vp
Etiketa: , ,

Pas