Kryesore

Mesazhi i fortë: Nëse rriti monstër, ta ndëshkojë vetë! Fëmija nuk e di ende që i ka vdekur babai


               Publikuar në : 12:16 - 30/04/18 |
mapo.al

Pasojat e vrasjes së tregtarit Agim Buci në Kamëz dhe terrorit që përjetuan fëmija e tij 6-vjeçar dhe e shoqja duket se do të jenë të rënda.


Vogëlushi që përjetoi tmerrin e grabitjes dhe pa babanë t’i vritej, ende nuk e di se ai ka vdekur.

Xhaxhai i tij, ka pohuar para mediave se fëmija po pret që babi të dalë nga spitali, ku do të operohet.

Nga ana tjetër, Ferit Buci deklaron se nuk do t’i falin vrasësit.

Ai i është drejtuar babait të vrasësit Vladimir Kurti që të ta vrasë vetë të birin kriminel, jo të bëjë thirrje ta vrasë shteti.

“Jemi të tronditur, këto akte i bëjnë vetëm terroristët. Kërkojmë psikolog për djalin e vogël. Nëse i ati e dënon Vladimirin, ta vrasë vetë. Nëse rriti monstër, ta ndëshkojë vetë”.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas