Aktualitet

Mesazhi i fortë i Papa Françeskut për botën: Familja është një e vetme, e formuar nga burri dhe gruaja
               Publikuar në : 14:59 - 16/06/18 |
mapo.al

“Familja është një e vetme, ajo e formuar nga burri dhe gruaja”. Kështu është shprehur Papa Françesku në një Forum të Familjes në Romë.


“Sot të dhemb ta thuash,” – tha Papa i Shenjtë – “po flitet për diversitet familjesh. Është e vërtetë që familjet janë të ndryshme por familja si imazh i Zotit, një burrë e një grua, një e vetme”.

Këto deklarata të Papës bien ndesh me ato të këngëtarit të njohur Ricky Martin. Ai së fundmi ka bërë dhe një deklaratë të fortë në lidhje me binjakët e tij, duke uruar që ata të jenë homoseksualë.

“Unë nuk e di, fëmijët e mi janë shumë të rinj, por unë uroj që ata të ishin homoseksual”,- tha Martin.

“Kam dëgjuar të thuhet se është e modës, ose të paktën është e zakonshme që kur në muajt e parë të shtatzanisë studiohet nëse fëmija është problem, direct kërkohet abortin. Vrasja e fëmijëve për të bërë një jetë të qetë, kjo nuk është zgjidhje”,- tha Papa.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas