Politika

Mesazhi i fortë i Bashës: Era e ndryshimit po vjen, mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës…

“Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë”. Kështu reagon kreu opozitar Lulzim Basha.

“Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë, në vend të gënjeshtrave, marrëveshjeve të fshehta dhe mbulimit të realititetit të deridjeshëm…”, shkruan Basha në TwitterKy reagim vjen pas reagimit të Ministrit të Brendshëm të Italisë, Mateo Salivini, i cili dërgoi mesazh të fortë mafias në Itali.

 

Twitter i Bashës

Mirësevjen Era e Ndryshimit @matteosalvinimi, së shpëjti edhe në anën tjetër të Adriatikut. Mafia shqiptare dhe narkoshteti i Ramës duhet të ndjejnë presionin e Italisë, në vend të gënjeshtrave, marrëveshjeve të fshehta dhe mbulimit të realititetit të deridjesshëm…

Twitter i Salvinit

Për mafiozët mbaroi koha, kur bënin si t’ju donte qejfi! Tani duhet të demonstrojmë se Shteti është më i fortë. Në fund, do të më pëlqente të kujtohesha si ai që luftoi kamorrën, ndragheten dhe mafian më shumë së të tjerët./mapo.al/

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas