KMR

Mënyra e vetme për ta çuar femrën në orgazëm dhe që nuk dështon kurrë!

               Publikuar në : 21:52 - 08/08/18 |
mapo.al

Sipas ekspertëve të seksit “mbretërimi” është një pozicion seksi që e vë gruan në pozitë të fuqizimit dhe kontrollit, ashtu siç një mbretëreshë qëndron.


E njohur gjithashtu si “facesitting”, ku gruaja ulet ose qëndron mbi fytyrën e partnerit, ju merrni stimulim anal ose oral. E sipas Urban Dictionary, “Mbretërimi” ka një histori të gjatë dhe daton që në lashtësi.

Dhe aty shkruhet: “Një art i lashtë në të cilin një grua shtyn dhe frenon gjenitalet ose anusin e saj kundër gjuhës, buzëve dhe hundës së mashkullit së saj.

Pamjen e parë të kësaj mund ta shihni në vizatimet e lashta egjiptiane, por dihet të ketë qenë një pjesë historike e të lashtës japoneze, kineze, indiane, mesjetare evropiane, viktoriane dhe kultura të tjera.”

Ata shtojnë se fillimisht “Mbretërimi” ishte për gratë e shtresës së lartë, të cilat e praktikonin këtë stil me ndonjë nënshtresë për të marrë kënaqësi seksuale kur burri i tyre nuk ishte në shtëpi.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas