Ekonomi

Mendonit se ju a fusnin me çmimet vetëm në Dhërmi? Hidhini një sy sa kushton një makiato në Durrës


               Publikuar në : 14:37 - 29/07/18 |
mapo.al

Sezoni turistik në Shqipëri, vjen gjithmonë edhe me një rritje absurde çmimesh. Lajmet për fatura të kripura, dhe jashtë normales jemi mësuar ti shohim nga jugu i vendit, ku pamë që një makiato kushtonte 180 lekë të reja në Livadh të Himarës, apo kur të gjithë u habitën me omletën që kushtonte 900 lekë të reja, në një prej lokaleve të njohura në Dhërmi.


Por mesa duket edhe në qytetin e Durrësit ka pasur pronarë lokalesh që janë tunduar nga rritja e çmimeve. Nëse një makiato ka mesatarisht një çmim prej 80 lekësh, në një prej bareve të qytetit të Durrësit ajo kushton 220 lekë.

Faturën e ka bërë publike portali “JOQ”, ndërsa komentet e qytetarëve kanë qenë të shumta.

38005513_10156085809598371_6541895646108975104_n


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas