Sport

Mendes i propozon Milanit një shkëmbim interesant, ofron sulmuesin kolumbian për Andre Silvën


               Publikuar në : 11:48 - 09/05/18 |
mapo.al

Milani luan sot në mbrëmje finalen e Kupës së Italisë me Juventusin dhe e gjithë vëmendja është aty, sepse kuqezinjtë mund të sigurojnë Europa League, por drejtuesit e klubit nuk lënë pas dore edhe merkaton.


Nëse Milani fiton sot trofeun dhe siguron Europën, zhvillimet në merkato do të jenë edhe më interesante. Nga menaxheri i njohur, Jorge Mendes, Milanit i është bërë së fundi një propozim mjaft intrigues.

Sulmuesi portugez Andre Silva mund të shkëmbehet me Radamel Falkaon, kolumbianin e Monakos, i cili është një lojtar me shumë përvojë, si ata që po kërkon aktualisht Milani.

Më parë Falkao ka luajtur me Porton, Atletikon e Madridit, Çelsin dhe Mançester Junajtid. / Vipsport.al


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas