Kryesore

Mediat greke: Pas Pashkëve, Kotzias vjen sërish në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:10 - 06/04/18 |
mapo.al

Vetëm pak ditë pas takimit që zhvilloi me homologun shqiptar Ditmir Bushati, Ministri i Jashtëm grek Nikos Kotzias do të vizitojë sërish vendin tonë, ne nje tur dy ditor Ballkanik, shkruan media greke “Protothema”.


Sipas gazetës greke, vizita e Kotzias do të nisë të martën, pak pas Pashkëve, duke filluar nga Shqipëria, Kosova, Serbia dhe më pas Shkup, i cili është destinacioni i tij i fundit.


Referuar burimeve të kësaj gazete, Kotzias do të shoqërohet nga një delegacion i vogël në numër.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas