ShowBiz

Mediat e hujaja, çmenden pas femrave kosovare…

Me prejardhje është shqiptare por karrierën e saj muzikore dhe famën e mori jashtë vendit.


Dhe krejt vonë u kuptua që Eleni Foureira ka prejardhje shqiptare, shkruan lajmi.netE sot kur mediat e huaja shkruajnë për të e rënditin pranë listës së këngëtareve të tjera shqiptare si: Era Istrefi, Dua Lipa, Rita Ora, Bebe Rexha.

”Pra shumë nga vajzat e preferuara të popit këto ditë, janë me origjinë shqiptare” shkruan në revistën pjesën e të cilës Eleni e ka publikuar me krenari në Instagram. Këngëtarja Foureira që fitoi vendin e dyte në garën e Eurovizionit, është radhitur në mesin e këngëtareve me origjinë shqiptare, që po bëjnë bujë nëpër botë.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas