Sport

Mediat angleze zbulojnë formacionin britanik për sfidën me Panamanë


               Publikuar në : 17:54 - 21/06/18 |
mapo.al

Mediat britanike të cilat kanë qenë sot të pranishme në qendrën stërvitore të Anglisë kanë zbuluar formacionin me të cilin “Tre Luanët” do të zbresin në fushë kundër Panamsë.


Në fakt ka qenë një marifet i mediave që ka nxjerrë në pah formacionin.

Ata kanë fotografuar nga larg skemën në letër që mbante në duar ndihmësi trajneri Steve Holand.

11111111111

Bie në sy se kundër Panamasë nuk do të jetë në lojë Sterling, të paktën deri më sot. E sigurtë është mungesa e Dele Alli i cili është i dëmtuar dhe do kthehet për sfidën e ardhshme kundër Belgjikës.

Nga minuta e parë sipas skemës së Holland do të luajë Kane dhe Rashford në sulm, të tërhequr Lingard dhe Loftus-Cheek. Më pas lojtarët tjetër që janë pjesë e 11-es janë Hendersson, Tripper, Stones, Walker dhe portieri Pickford.

Si pasojë e vendosjes së gishtave dy lojtarë nuk dallohen qartë.

222222


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas