Kryesore

Me post ministror në shtator? Balla: Pjesë e PS që 18 vjeç, por …

               Publikuar në : 18:04 - 28/08/18 |
mapo.al

Kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një intervistë për Fax News, ka folur për çështjet më të fundit të aktualitetit, por edhe për ndryshimet që Rama ka paralajmëruar në qeveri.


I pyetur nëse do të pranonte mandatin e ministrit, nëse kryeministri Rama do t’ia propozonte në shtator, Balla është shprehur i hapur për çdo ndryshim, megjithëse  ka thën se është i kënaqur me postin që ka.

“Unë jam kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste dhe kryetar i Asamblesë Kombëtare. Mendoj se është pozicioni më i mirë që kam, duke marrë parasysh faktin se unë jam rritur me Partinë Socialsite. Jam bërë pjesë e saj që në moshën 18 vjeç”, – u shpreh Balla.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas