Kryesore

Me një foto dhe një video… ja si zgjodhi kryeministri Rama t’u urojë besimtarëve Kurban Bajramin
               Publikuar në : 09:04 - 21/08/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një mënyrë jo të zakonshme për t’iu uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë.


Ai ka publikuar një video të xhamive që po rikonstruktohen apo ndërtohen në vend.

Rama thotë se, janë pjesë e thesarit të trashëgimisë historike e kulturore.

“MIRËMËNGJES 😃
dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë GËZUAR KURBAN BAJRAMIN 🙏”,– shkruan kryeministri.

 


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas