Kronika, Kryesore

“Më keni çarë k..”, Ridvan Zykaj: Nuk shkruaja unë në Facebook

Ridvan Zykaj prej disa orësh po merret në pyetje nga grupi hetimor me ekspertë të Policisë Kriminale të DVP Vlorë dhe të Departamentit të Policisë Kriminale në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë.

Që prej momentit qe u shoqërua në ambjentet e DVP Vlorë, autori po pyetet në disa seanca nga strukturat policore përkatëse mbi rrethanat e krimit.Nga hetimet e deri tanishme dhe nga deklarimet paraprake të shprehura prej tij, ka rezultuar se e ka kryer aktin kriminal për motive të dobëta/banale, (autori është shprehur se pjestarë nga dy familjet Zykaj e kanë akuzuar për vjedhje).

Ndërkohë në lidhje me reagimet e para në FB ku ai u shkruante ndjekësve që e shanin “më keni çarë k…” Zykaj ka deklaruar në polici se nuk ka qenë ai personi që kthente përgjigje.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas