Kronika

“Më keni çarë k..”, Ridvan Zykaj: Nuk shkruaja unë në Facebook
               Publikuar në : 12:10 - 11/08/18 |
mapo.al

Ridvan Zykaj prej disa orësh po merret në pyetje nga grupi hetimor me ekspertë të Policisë Kriminale të DVP Vlorë dhe të Departamentit të Policisë Kriminale në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë.


Që prej momentit qe u shoqërua në ambjentet e DVP Vlorë, autori po pyetet në disa seanca nga strukturat policore përkatëse mbi rrethanat e krimit.

Nga hetimet e deri tanishme dhe nga deklarimet paraprake të shprehura prej tij, ka rezultuar se e ka kryer aktin kriminal për motive të dobëta/banale, (autori është shprehur se pjestarë nga dy familjet Zykaj e kanë akuzuar për vjedhje).

Ndërkohë në lidhje me reagimet e para në FB ku ai u shkruante ndjekësve që e shanin “më keni çarë k…” Zykaj ka deklaruar në polici se nuk ka qenë ai personi që kthente përgjigje.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas