Kryesore

“Me ken’ shkodran, tana i ban, edhe tarifat i hedh n’kazan”


               Publikuar në : 10:11 - 07/12/18 |
mapo.al

Pavarësisht tërheqjes nga protesta të Këshillit Studentor, të rinjtë që janë pjesë e Universitetit të Shkodrës kanë vijuar bojkotin e mësimit dhe protestën e tyre për plotesimin e 3 pikave të tjera për të cilën nisën kauzën e  tyre pak ditë më parë.


Mbrëmjen e së enjtes, Këshilli Studentor i këtij universiteti doli zyrtarisht me një deklaratë ku tërhiqej nga protesta pasi sipas tyre qëllimi i nisjes së protestes ishte arritur, pra pika 4 e VKM-së ishte shfuqizuar, pra pika që lidhej me pagesën e tarifave për provimet e mbartura.

Por studentët e Shkodrës mesa duket nuk i janë bindur strukturave që ata i përfaqësojnë, duke dalë në rrugë edhe këtë të premte ne Shkodër për të kërkuar nga Ministria e Arsimit dhe vetë drejtuesit e Universitetit të tyre që plotësojnë 3 kërkesat e tjera që, vetë Ministria tha se do të negociohen.

Studentët e Shkodrës kanë marshuar në rrugët e qytetit me pankarta në duar.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas