Kronika

Me ‘BMW X5’ dhe armë në brez, por… vlonjatit ‘të fortë’ i hidhen prangat në mes të Dhërmiut


               Publikuar në : 09:31 - 08/07/18 |
mapo.al

Policia arreston në flagrancë një 21-vjeçar i cili qarkullonte me armë zjarri me vete.


Shërbimet e Policisë në Dhërmi, kanë marrë informacion se një i ri po lëvizte me armë zjarri me vete, si pasagjer në një automjet “BMV X5”.

Policia menjëherë ka organizuar punën, ku rreth orës 23.00, në fshatin Dhërmi, bashkia Himarë, në lagjen “Gjilek”, është konstatuar mjeti që dyshohej se lëvizte personi që kishte armë me vete.

Gjatë kontrollit fizik të bërë shtetasit Rei Vrapi, 21 vjeç, banues në Vlorë, Policia i gjeti dhe sekuestroi në cilësinë materiale një armë zjarri e markës TT me një kreher me 7 fishekë.

Ky person ishte duke udhëtuar si pasagjer në automjetin e markës “BMW X5” me pronar shtetasin R. S., 22 vjeç, banues në Vlorë.

Në automjet udhëtonin edhe 3 persona të tjerë, të cilët së bashku me automjetin janë shoqëruar në ambientet e Komisariatit të Policisë Himarë për veprime të mëtejshme hetimore.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Himarë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Rei Vrapi, për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit”, ndërsa personat e tjerë janë lënë të lirë.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Image

Image

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas