Auto

Me ‘bisha’ superluksoze dhe flamuj kuq e zi… shqiptarët lënë ‘gojë hapur’ amerikanët në New York


               Publikuar në : 23:40 - 09/06/18 |
mapo.al

Është e përvitshme parada e shqiptarëve që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në rrugët e New York dhe Manhattan.


Qindra shqipe me mjetet e tyre luksoze, flamurë në duar e veshje tradicionale shqiptare, veshin kuq e zi rrugët e SHBA-ve.

Duke kërcyer e kënduar këngë popullore nacionaliste shqiptare ata bien në sy të të gjithë banorëve të qiellgërvishtëseve gjigante.

Kjo është dita e vetme kur emigrantë dhe shqiptarë të pajisur me “Green Card” bëhen së bashku dhe i tregojnë një Amerike të tërë traditat e kombit.

Parada nis që nga Midtown Manhattan e deri në Central Park, New York.

Makinat që morën pjesë në paradë kapin çmime marramendëse.

Tipe nga më luksozet me çmime shumë të larta si: “Bentley”, “S-Class 2018 (S63)”, “GTS AMG”, “Nissan GTR” dhe shumë lloje të tjera./*Materialet siguruar nga @nicecars/

<
>
34815574_1016566321850548_7574722928747479040_n 34816696_1016566501850530_6123059905805942784_n 34859165_1016566428517204_8600324882393202688_n 34877821_1016566288517218_8151619542922035200_n 34907737_1016566511850529_4846639047554105344_n 34962615_1016566385183875_1411027151943106560_n 35050659_1016566365183877_3622748697349062656_n 35051763_1016566431850537_2184351677333635072_n page-41-527x375


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas