Aktualitet

Kapen 6 kg heroinë në “Mercedesin” me targa shqiptare
               Publikuar në : 19:22 - 20/05/18 |
mapo.al

Mbi 6 kg heroinë janë kapur në një automjet luksoz në portin e Igumenicës nga policia greke.


 

Mediat vendase shkruajnë se në automjetin tip “Mercedes-Benz” S-Class, që drejtohej nga një shqiptar me pasaportë spanjolle, u gjetën dhe sekuestruan 14 pako alumini dhe karboni që përmbanin 6 kg 80 gram heroinë.

 

Policia i ka vënë prangat drejtuesit 38-vjeçar. Mësohet se droga u zbulua nga qeni i policisë “Lesi”. Mjeti do të hipte në traget për të udhëtuar nga Igumenica për në Itali.

<
>
HEROINE-1 HEROINE-2-700x394 HEROINE-3-700x933


Etiketa: , , , , , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. i morri ne qaf edvin shqiptaret,po i mbushim burgjet e botes kriminel.ata do te kthehen dikur ne shqiperi po si kriminel.deputet te ardhshem te rames apo zahos.

    Përgjigju &amp;darr;
Pas