Kryesore, Politika

Mbyllja e shkollave, Rama reagon ndaj opozitës: Shfaqje kukullash, kancer që po e operojmë…

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar ndaj akuzave të opozitës për mbylljen e shkollave, dhe asaj që ai e quan “mbrojtje të klasave kolektive” prej tyre.

Në një postim të bërë në Twitter Rama shkruan se kjo është një shfaqje e pabesueshme kukullash opozitare.“Të pabesueshme shfaqjet e kukullave opozitare në mbrojtje të klasave kolektive, një kancer që kemi nisur ta operojmë me guxim pasi u zhvillua prej tyre deri në absurd, duke i zhytur fëmijët në terrin e paditurisë dhe analfabetizmit me dëftesë”, shkruan Edi Rama.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas