Sport

Mbappe hyn në histori, një ‘Top i artë’ për herë të parë për të rinj


               Publikuar në : 22:18 - 03/12/18 |
mapo.al

Në Paris po zhvillohet ceremonia çmimit prestigjoz individual për lojtarët, Topi i Artë 2018, që organizohet dhe jepet nga revista e njohur franceze, France Football.


Këtë vit është si risi edhe trofeu Kopa, apo i njohur ndryshe si Topi i Artë për futbollistë nën 21-vjeç, i cili shkoi për francezin kampion bote, Kilyan Mbappe.

Ylli i PSG-së, i cili bëri një paraqitje për t’u admiruar edhe në “Rusi 2018”, ishte pretendent edhe për trofeun e madh, por duket se nuk ia doli të sfidojë emra si Modriç, Ronaldo e Griezmann, duke u renditur vetëm në vendin e katërt.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas