Bota

Mashtroi qindra kosovarë me bileta të rreme, arrestohet pronari i kompanisë


               Publikuar në : 21:27 - 11/07/18 |
mapo.al

Autoritetet zvicerane kanë arritur ta prangosin dhe ta fusin në paraburgim, pronarin e kompanisë mashtruese të fluturimeve “Germany Airlines”i cili brenda dy muajve ka mashtruar qindra kosovarë që jetojnë në Gjermani dhe Zvicër.


Gazeta zviceriane “Blick” ka marrë konfirmimin nga Prokuroria e shtetit që personi në fjalë është arrestuar dhe se ai dyshohet se ka përfituar më shumë se 100 mijë euro nga shitja e biletave për kosovarët.

Prokuroria nuk ka dhënë më shumë detaje, teksa raportohet se tashmë qindra familja kosovare mund t’i rimarrin paratë.

Shumica e tyre kanë shpenzuar deri në 800 euro për një biletë e deri në 4 mijë franga për udhëtimet familjare. /Insajderi/


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas