Kryesore, Politika

Masakra, reagon Lulzim Basha: Ditë zie dhe reflektimi për pasigurinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi të shtunën në lidhje me masakrën e Selenicës.


Basha e quajti një krim mizor, ndërsa ftoi njerëzit të reflektojnë për pasigurinë në rritje në vend.

Postimi i Bashes 

Vrasja mizore e 8 familjareve ne Resulaj, perfshire 2 femije, ka tronditur te madh e te vogel. Mendimet dhe lutjet e mija jane per shpirtrat e te ndjereve dhe dhimbjen e te afermve. Sot eshte dite zie per Vloren dhe vendin por dhe reflektimi per pasigurine qe shtohet cdo dite.

PasPara

4 komente

  1. Ore si ka mundesi qe keta dalin per cdo fatkeqesi qe ndodh? Ca jane keta qe tallen me ndjenjat e popullit.

  2. Ik o lulzim se ke qen minister i brendshem dhe e bere kete vend si syt e tu kshu qe nuk te shkojn keto qe thua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas