Kronika

Masakra në Vlorë, viktimat janë goditur nga 4-6 plumba


               Publikuar në : 08:04 - 11/08/18 |
mapo.al

Viktimat e masakrës në Vlorë i janë nënshtruar ekspertizës mjekoligjore.


Viktimat mbërritën rreth orës 21:17 minuta në morgun e Vlorës.Fillimisht, ekspertiza u është bërë dy fëmijëve të familjes Zykaj dhe më pas i janë nënshtruar ekspertizës mjeko-ligjore viktimat e tjera.

Burimet nga mjekësia ligjore i thanë gazetares së Ora News se viktimat kanë plagë të shumta nga plumbat e kallashnikovit dhe plagët i kanë marrë në bust dhe në kokë.

Afërdita Zykaj është goditur nga 6 plumba.

Azem Zyka është goditur me 4 plumba dhe të katërt i ka në kokë.

Djali i vogël është goditur nga tre plumba, ndërsa vajza nga 4 plumba.

Policia e ka rrethuar spitalin me një perimetër duke mos lejuar afrimin e gazetarëve.


Etiketa: , ,

Pas