Kronika, Kryesore

Masakra e Vlorës, krim pasioni? Ja poezitë që autori shkruante në Facebook

Autori i dyshuar i masakrës së Vlorës, ku 8 persona kanë humbur jetën, 24-vjeçari Ridvan Zykaj, duket se paraqet rrezikshmëri të lartë, pasi shfaq probleme të shëndetit mendor.

Ky i fundit pak pas masakrës u arratis nga vendi i ngjarjes, ndërsa forca të shumta të Policisë, Renea, Delta Forcë, Fnsh, dhe forcat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë janë vënë në ndjekje të tij.Por si njihet i riu në fshatin e tij? Mësohet se 24-vjeçari ishte i papunë, ndërsa më herët kishte qenë i shtruar për disa muaj në spitalin psikiatrik të Vlorës, për shkak të problemeve mendore.

Ndërkohë, në profilin e tij në ‘Facebook’ i riu përveç fotove që ka postuar, shihet se pa pasion dhe poezitë.

Nuk dihet nëse ka qenë vet Ridvani që ka shkruar ato poezi, të cilat duket i dedikohen një vajze.

Po ashtu, Ridvani ka postuar edhe një poezi dedikuar politikës shqiptare. Aktualisht i riu është arratisur, ndërsa policia është ngritur në këmbë për ta kapur.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas