Arkiva

Marrëdhënia ‘jo dhe aq e ngrohtë’: Kotzias bëhet kurioz në Tiranë


               Publikuar në : 12:31 - 29/03/18 |
mapo.al

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias mbërriti të enjten në Tiranë, në një vizitë të shpejtë.


Ai u prit nga homologu shqiptar, Ditmir Bushati.

Pavarësisht kuriozitetit të Kotzias për Tiranën, marrëdhëniet nuk duken edhe aq të ngrohta.

Marrëveshja për detin nuk po merr fund ashtu siç ishte shpresuar dhe disa media greke raportojnë se Greqia po bëhet paranojake për shkak të marrëdhënieve të Tiranës me Turqinë.

Pas vizitës në Tiranë, Kotzias do të shkojë në Vjenë për bisedime.

Qëllimi do jetë zgjidhja e çështjes së emrit me Maqedoninë.

<
>
kotzias1 kotzias2 kotzias3


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas