Sport

Maradona i Ballkanit” shkon të takojë kuqezinjtë
               Publikuar në : 17:15 - 10/09/18 |
mapo.al

Edvin Murati, ish-mesfushori i njohur i Shqipërisë, që me Kombëtaren ka luajtur edhe 42 ndeshje, gjendet pikërisht në Skoci, për të takuar ekipin, si edhe për t’i dhënë një dorë më shumë përpara një ndeshje në një fushë të vështirë.


42-vjeçari, është quajtur nga tifozët në të kaluarën, edhe si “Maradona i Ballkanit”, për shkak të aftësive të larta teknike. Shqipëria luan në orën 20:45, sfidën ndaj Skocisë, dhe pas fitores me Izraelin, të gjithë shpresojnë edhe në një tjetër rezultat pozitiv ditën e sotme.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas