KMR

Manjati rus habit Turqinë me jahtin e tij


               Publikuar në : 14:40 - 29/05/18 |
mapo.al

Anijet turistike dhe jahtet luksoze nuk janë asgjë e re për Bordrumin në Turqi, një destinacion popullor për pushuesit pasanike.


Por kur Ocean Victory, një super jaht i manjatit rus të çelikut Viktor Rashnikov – u ankorua në bregdetin e qytezës në jugperëndim të Turqisë, tërhoqi vëmendjen e vendasve dhe turisteve.

Jahti, 6 katesh, 144 metra i gjatë me vlerë 300 milionë dollarë është një prej me të gjatëve në botë. Ka 7 hapësira qëndrimi, dy platforma dhe një hangar për helikopterët, një nëndetëse, 6 pishina 14 kabina për të ftuarit dhe një zone SPA-je. Rashnikov shoqërohej nga familja e tij, përfshirë vajzën dhe nipërit.

Për bizneset lokale, vizita e manjatit ishte e artë. Pasi shpenzoi gati 62 mijë e 800 dollarë në dyqanet e Bodrumit, miliarderi e ankoroi jahtin në portin Kussadasit për t’u furnizuar me karburant. Të pranishmit janë habitur nga fakti se 23 bote u vendosën në radhë për të furnizuar mjetin me 300 milionë dollarësh, për një total prej 518 tonë.

<
>
2-120 3-119 4-106 5-101 6-93 7-78 10-75 11-67 12-58 13-52 (1) 13-52 14-48 15-43 16-41 17-35 18-33 jahti-1


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas