Kryesore, Politika

Manjani: Po ia lype një femre dënohesh, nëse i shet je i nderuar dhe … i lire

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar me ironi ndaj vendimit të sotëm që la të lirë ish-kreun e Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi.


Ky i fundit kishte falsifikuar formularin e dekriminalizimit duke fshehur disa dënime dhe dëbime nga vendet e Bashkimit Europian.

Mes të tjerash, Rroshi ishte dënuar nga drejtësia italiane me akuzën e përdhunimit në grup, vendim të cilin e kishte fshehur dhe nuk e kishe pasqyruar në formular.

Ja postimi i plotë i Manjanit.

“Më në fund drejtësia u vendos!

E barabartë sa më ska!

Nëse ja lyp një femre, harrohesh në burg! Nëse shet femra je i nderum e i rrespektum në liri të plotë!!!

Rilindje e drejtë, si drapri!”

PasPara

1 koment

  1. KONCEPTIMI PER ME SHIKU RREDHANAT TEK LYPSJA E FEMRAVE APO MASHKULL ,DUHET TE DIME
    KONCEPTIN ME ANALIZU CFAR MUND TE PARISHIKOSH NJE FEMER APO NJE MASHKULL ME QENE TE DENJE PER CKA JEMI TE GJITHE TE CDO LLOJ RRACE PERMBLEDHSE JETESE NGA SADNA SPEKTE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas