Sport

Manchester United merr frymë me Lukakun. Watford kryeson renditjen pas fitores ndaj Tottenham


               Publikuar në : 19:06 - 02/09/18 |
mapo.al

Manchester United ka arritur të fitojë në transfertën me Byrnley falë dy golave të Romelo Lukakut.


Sulmuesi belg shënoi dy herë në minutat e 27 dhe 44-t për t’i dhënë 3 pikë të vlefshme skuadrës së drejtuar nga Jose Mourinho.

Me 3 pikët ndaj Burnley, United e shikon veten me 6 pikë pas 4 ndeshjeve të para. Në klasifikim, “Djajtë e Kuq” renditen në vendin e 10.

Ndërkohë, surpriza e javës së katërt në Premier League ishte Tottenham, që u mposht nga Watford me rezultatin 2-1. Pas kësaj fitoreje, ekipi modest e sheh veten me pikë të plota në krye të renditjes së kampionatit anglez, po aq sa Liverpool dhe Chelsea.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas