Sport

Manaj pritet si mbret tek Albacete: Kam ardhur për të dhënë më të mirën


               Publikuar në : 19:02 - 09/07/18 |
mapo.al

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Rei Manaj është paraqitur sot si një lojtar i ri i Albacete.


Një ngjarje në të cilën ishin të pranishëm Víctor Varela, zëvendës-president dhe drejtor ekzekutiv i klubit dhe Mauro Pérez.

Në fjalën e tij, presidenti i klubit spanjoll Víctor Varela vlerësoi shumë sulmuesin kuqezi:

“Rei është një nga premtimet e mëdha të futbollit evropian. Sot ne paraqesim Rei si një lojtar i ri Albacetista. Ai është një lojtar që Drejtimi i Atletikës e dinte shumë kohë më parë, ai është një nga premtimet e mëdha të futbollit evropian, që do të kontribuojë shumë për ne “.

Ndërkohë, Mauro Pérez theksoi:

“Manaj do të sjellë shumë forcë dhe fuqi në skuadër. Rei është një lojtar që e kemi ndjekur prej kohësh. Ne besojmë se ai është një futbollist që do të na japë shumë. Për përvojën e tij pavarësisht nga rinia e tij. Vitin e kaluar ai kishte një sezon të madh në Granada. Ai nuk ka dhënë ende gjithçka që ai ka për të dhënë dhe ne jemi të bindur se ai do ta bëjë këtë këtu. Ai është një lojtar i fuqishëm dhe i fortë, ai dominon në lojë me ajër, me shpinën e tij, ai punon shumë në një nivel mbrojtës dhe bën dështime të mëdha. Do të sjellë shumë forcë dhe fuqi “,-ka analizuar drejtori sportiv.

Rei Manaj është i vetëdijshëm për sfidën që do të ketë përpara në një pozicion në të cilin premton të ketë shumë konkurrencë tek Albacete.

“Unë kam qenë mirë në Granada vitin e kaluar. Unë jam një lojtar i ri dhe gjëja e rëndësishme është besimi dhe kjo arrihet duke luajtur shumë lojëra. Unë fola me agjentin tim dhe e dija për interesin e Albacete. Nuk ishte opsioni i një ekipi tjetër, por unë jam shumë i lumtur që kam zgjedhur këtë opsion dhe të jem këtu. Ekziston shumë shpresë në projektin që Klubi po i bashkon dhe unë jam shumë i lumtur për këtë.

“Gjëja e rëndësishme është të japësh gjithçka për ekipin, konkurrenca është e mirë. Nuk më pëlqen të shënoj një numër golash. Tani gjëja e rëndësishme është të kemi një sezon të mirë dhe të përmbushim objektivat e Klubit dhe ato personale. Unë do të përpiqem të jap më të mirën për Albacete”,-përfundoi ai.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas