Auto

Makina e Paul Walker, 6.25 mln dollarë
               Publikuar në : 13:56 - 19/12/14 |
mapo.al

Makina që ka drejtuar aktori i ndjerë Paul Walker në filmin “Fast and Furious” pritet të shitet në një ankand për shumën e 6.25 milionë dollarëve.


Walker humbi jetën në nëntor të vitit 2013 kur makina e tij Porsche u përplas në Kaliforni.

Nissani Skyline i modifikuar që ka përdorur Walker në “Fast and Furious” është një ndër 9 prototipet që ekzistojnë, por ky është origjinali ndërsa 8 të tjerët janë kopje të tij.

Ai do të shitet në një ankand dhe çmimi pritet të jetë rreth 6.25 milionë dollarë.

Makina është prodhuar në vitin 2009 dhe është përdorur nga Walker i cili luante rolin e agjentit të FBI-së Brian O’Conner në filmin “Fast and Furious”.

Ajo është modifikuar me një sërë pajisjesh shtesë dhe ka një motor turbo.

nissan skyline

High price: German owner Peter Kolbeck is open to offers for the unique motor but expects it to go for between £600,000 and £4millionGTR: For their money any buyer would receive a 40-page appraisal from An accredited appraisal company documenting the car's build and historyA steal: With just under 4000 miles on the clock it would be a steal for its lower estimate.Lavish: It has no rear seats, a Momo Alcantara steering wheel (pictured), Nismo pedals and a custom head up display for a dash-mounted PCLavish: It has no rear seats, a Momo Alcantara steering wheel (pictured), Nismo pedals and a custom head up display for a dash-mounted PCKOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas