Kryesore, Rajoni

Macron u dërgon video-mesazh qytetarëve të Maqedonisë: Votoni pro marrëveshjes së emrit

Presidenti francez Emmanuel Macron i bën thirrje qytetarëve maqedonas të japin votën pro marrëveshjes së Prespës në referendumin e 30 shtatorit.

Në një video-mesazh të posaçëm, Macron thotë se marrëveshja me Greqinë siguron të ardhme për vendin dhe se beson në urtësinë e qytetarëve.Ai bën thirrje për ta mbështetur referendumin për çështjen e emrit.

Presidenti francez thekson se kjo marrëveshje është rezultat i guximit të liderëve të dy vendeve.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas