Kryesore

Macron u dërgon video-mesazh qytetarëve të Maqedonisë: Votoni pro marrëveshjes së emrit
               Publikuar në : 10:15 - 22/09/18 |
mapo.al

Presidenti francez Emmanuel Macron i bën thirrje qytetarëve maqedonas të japin votën pro marrëveshjes së Prespës në referendumin e 30 shtatorit.


Në një video-mesazh të posaçëm, Macron thotë se marrëveshja me Greqinë siguron të ardhme për vendin dhe se beson në urtësinë e qytetarëve.

Ai bën thirrje për ta mbështetur referendumin për çështjen e emrit.

Presidenti francez thekson se kjo marrëveshje është rezultat i guximit të liderëve të dy vendeve.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas