Kronika

Lushnjë, digjet automjeti. Dyshohet se i kanë vënë eksploziv


               Publikuar në : 08:09 - 06/05/18 |
mapo.al

Në orët e para të mëngjesit në lagjen “18 Tetori” në Lushnje është gjetur i djegur pjesërisht një automjet tip “Fiat”.


Raportohet se mjeti në pronësi të shtetasit A.A, 44 vjeç, ndodhej i parkuar në një rrugicë në afërsi të banesës së këtij të fundit.

Nga hetimet paraprake dyshohet se djegia e mjeti ka ardhur si pasojë e vendosjes së një lënde plasëse eksploziv.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e kësaj ngjarje.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas