Kronika

Lushnjari ku s’e kishte futur… kapet në Igumenicë me 86 kg marijuanë në makinë


               Publikuar në : 14:26 - 25/08/18 |
mapo.al

Policia e vendit fqinj ka sekuestruar mbi 86 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.


Droga u kap në Igumenicë ku u ndalua një mjet që vinte nga kufiri.

Është kryer kontroll i imtësishëm me ndihmën e qenit anti-drogë dhe poshtë sedileve dhe në portat e mjetit u gjetën të fshehura 84 pako me 86 kg 230 gram marijuanë.

Në pranga ka përfunduar drejtuesi i mjetit, Olibion Lena, 34 vjeç, nga Lushnja.

Lena rezulton i kërkuar në Greqi, i dënuar me 7 muaj burg dhe 3000 euro gjobë në Patër për falsifikim dokumentesh.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas